Náš príbeh

Prečo vinárstvo Adam´s Family?

Nuž sme Adamkovci a od našich kamarátov nám prischla táto prezývka.

Vinohradníctvom a výrobou vína sa zaoberáme už viac ako 20 rokov. Zo začiatku, po prebehnutí reštitúcii a vrátení vinohradov po račanskej babke sa o naše vinohrady starali len rodičia a my sme im sem tam vypomáhali pri ťažších fyzických prácach. Postupne sa naša účasť na prácach stále zväčšovala, až sme v roku 2014 prebrali všetku prácu vo vinici ako aj pri výrobe vína.

Náš vinohrad patrí v Rači medzi tie staršie, bol vysadený v roku 1972. Medzi stĺpikmi v niektorých častiach už neboli vôbec žiadne korene viniča, preto priebežne vysádzame nové a našu produkciu sa snažíme pomaly zvyšovať. Vzhľadom na to, že nami obrábané vinohrady patria rozlohou k menším, snažíme sa o ne starať čo najekologickejšie.

Výrazný zvrat v pestovaní viniča a výrobe vína nastal v roku 2017 keď sme sa dohodli na prenájme ďalších vinohradov od našich susedov. Naša produkcia vzrástla, preto sme sa rozhodli, že naše vínko, ktoré sme dorábali doposiaľ iba pre vlastnú spotrebu, našich známych a rodinu ponúkneme aj iným milovníkom tohto chutného moku.

A ako to u nás funguje?

Keď sa nám narodili naše deti, zistili sme, že chceme tráviť viac času spolu ako rodina a tak sme budovanie kariéry a naše manažérske miesta vymenili za prácu z domu. Čo nám umožnilo skĺbiť pracovný čas s prácou vo vinohrade.

Snažíme sa žiť v súlade s prírodou a vinohrad sa stal miestom kde spoločne pri fyzickej práci trávime krásne chvíle. Vinárčenie nás neživí, je to naše hobby, relax a súčasne radosť. Každá predaná fľaška nás posúva ďalej, znamená pre nás, že to robíme dobre a umožňuje nám viac investovať do obnovy vinohradu.Všetky práce od pestovania viniča, výrobu vína, tvorbu webu, predaj, marketing až po výrobu etikiet na fľašky si robíme vo vlastnej réžii. Aby sme to všetko zvládli, sú do práce zapojení všetci členovia našej rodiny a každý robí to, čo ho najviac baví.

Vinár - jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby sme mali z čoho víno urobiť, má pod palcom všetky práce vo vinici, v pivnici, pri predaji ale aj pri počítači - tvorba webu a etikiet

Vinárova žena – parťáčka pri práci vo vinici, v pivnici (odborný dohľad pri výrobe vína), pri predaji, liečivé bylinky, texty na webe, občerstvenie, výzdoba

Vinárova dcéra, pomoc pri práci vo vinici, pri predaji, marketingu a pomoc pri spravovaní sociálnych sietí

Vinárov syn, pomoc pri práci vo vinici, hlavne pri fyzicky namáhavých prácach a pri predaji, technická podpora

Súčasťou rodiny sú samozrejme aj naše zvery:

- pes Beny, najuštekanejší strážca vinohradu

- naše sliepočky, ktoré prispievajú svojim trusom na hnojenie vinohradu