O nás


Vinohradníctvom a výrobou vína sme sa začali zaoberať po prebehnutí reštitúcii a vrátení vinohradov. Zo začiatku sa o vrátené vinohrady starali len rodičia a my sme im sem tam vypomáhali pri ťažších fyzických prácach. Pomaly sa ale naša účasť na prácach stále zväčšovala, až sme od roku 2014 prebrali všetku prácu vo vinici ako aj výrobe vína. Od tohto času sa snažíme produkciu pomaly zvyšovať - priebežne obnovujeme vymreté korene viniča, štepíme korene s nízkou úrodnosťou a radikálnejšie striháme vysilené korene.    

Hrozno oberáme výlučne ručným zberom.
Rovnako pristupujeme aj k výrobe vína. Celý proces robíme stále pôvodným spôsobom v našej vlastnej pivnici - okamžite po zbere, čím dosahujeme najvyššiu možnú kvalitu počiatočnej suroviny.
Všetky naše vína kvasia bez pridania selektovaných kvasiniek a bez enologických prípravkov, ktoré by víno tzv. "krášlili".

   


Sme malé mikro-vinárstvo rodinného typu. Obrábame vlastné a prenajaté vinohrady, ktoré sú súčasťou Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v RAČI, vinohradnícky hon Cidle II. Všetko naše víno je čisto z vlastne dopestovaného hrozna.Vzhľadom na to, že nami obrábané vinohrady patria rozlohou k menším, snažíme sa o ne starať čo možno najekologickejšie a do práce sa zapája celá naša rodina. Napríklad pravidelné hnojenie prevádzame len čisto konským a slepačím hnojom. Nepoužívame žiadne herbicídy na ničenie buriny, ale poctivo okopávame a kosíme.


Výrazný zvrat v pestovaní viniča a výrobe vína nastal na začiatku roka 2017 keď sme sa dohodli na prenájme ďalších vinohradov od našich susedov. Predpokladáme, že naša produkcia výrazne vzrastie, preto sme sa rozhodli, že naše vínko, ktoré sme dorábali doposiaľ iba pre vlastnú spotrebu, našich známych a rodinu, ponúkneme aj iným milovníkom tohto chutného moku.  Hrozno melieme na mlynčeku a následne lisujeme ručne v drevenom lise. Do našich vín nepridávame žiadne chemické látky, ani iné stabilizátory, všetko je na prírodnej báze, tak ako to robili naši dedovia. Naše vína nečírime, nefiltrujeme a ani žiadnym mechanickým spôsobom nenamáhame. Našim priaznivcom chceme ponúknuť iba čisté a prírodné vína.